З чого починається робота над рекламним роликом

В цій статті ми розкажемо вам, з чого починається робота над рекламним роликом

Все починається з брифу

Все починається з брифу | SV12 PRODUCTION

Спочатку, рекламне агенство або бренд-менеджер замовника готує бриф, який передається у виробництво.

Продакшн-бриф – це документ, який описує рекламний ролик: особливості бренду, кастинг, локації, музику і так далі. 

Потім пишеться сценарій

Сценарій, зазвичай, готує рекламне агентство. Але якщо клієнт хоче працювати безпосередньо з продакшном, без співпраці з агентством, то продакшн все одно повинен виділити всередині себе “агентську частину” з відповідальним за сценарій співробітником. В ідеалі креативна група складається зі сценариста і арт-директора.

Саме креативна група є внутрішнім замовником в зв’язці продакшн-агентство. Вона оберає і затверджує режисера і “продає” його клієнту. Саме ця група в процесі зйомки домагається від режисера виконання поставленого завдання і затверджує це з клієнтом. 

Як все це відбувається з боку замовника.

Насамперед, бренд-менеджеру потрібно вибрати сильне агентство або звернутися в продакшн-студію, яка вміє створювати проекти з нуля, і придивитися до креативної команді. Саме вона буде відповідати за комунікаційну завдання. Якщо цього не зробити, клієнт може опинитись в ситуації, коли на рівні виконавця втрачається суть бренду.

Потім агентство відправляє бриф декільком студіям, щоб вибрати виробниче рішення і вивчити пропозиції по режисерам. Відштовхуючись від кандидатури режисерів, продюсер розуміє рівень команди і гонорари.

Кращі режисери працюють тільки з кращими операторами. Ті замовляють найдорожчі камери і працюють зі своїми асистентами і освітлювачами. Не варто очікувати, що на проекті з маленьким бюджетом вийде стрибнути вище голови. Молоді режисери простіші і їх запити скромніші. Кращі з них пробивають собі дорогу яскравими проектами в умовах обмежених бюджетів.

Потім агентство отримує кілька виробничих кошторисів від різних продакшнів, а також добірку режисерів і їх бачення – трітмент.

Буває так, що трітмент добре написаний, режисер ідеально підходить, але сума реалізації вище, ніж у інших продакшнів. Швидше за все клієнт вибере цей варіант, незважаючи на невідповідність заявленому бюджету.