Україна-Ізраїль: спільне кіновиробництво

Угода про спільне кіновиробництво

Верховна Рада ратифікувала Угоду про спільне кіновиробництво і співробітництво у сфері кінематографії між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль.

Перспективи

Нагадаємо, що у 2009 році Україна приєдналася до Європейської конвенції про спільне кіновиробництво, а в 2012 році було ратифіковану угоду про спільне виробництво фільмів з Францією.

Також, на сьогоднішній день ДержКіно України опрацьовує питання стосовно підписання аналогічних угод з Італією, Грузією, Китаєм, Індією, Аргентиною та Канадою.

На черзі – Корея

Тим часом, з’явились перші результати робочої поїздки в Сеул делегації української індустрії з метою розвитку співпраці між Кореєю та Україною у сфері ТВ, кіно та медіа. Українська Кіноасоціація в особі Victoria Yarmoshchuk взяла активну участь в організації цієї поїздки, ініціатором якої виступила Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення і особисто Юрій Артеменко (Iurii Artemenko).

І ось вже сьогодні компанія FILM.UA починає роботу над спільним україно-корейським проектом, що присвячений 25-річчю встановлення дипломатичних відносин між Україною і Південною Кореєю.

У березні на шести українських локаціях, в тому числі на території FILM.UA Group, пройдуть зйомки пілота, а пізніше почнеться робота над двома 45-хвилинними документальними фільмами. Один з них буде присвячено споконвічно українській музиці і її сприйняттю в Азії, другий – розвитку українського сінематографа і, зокрема, роботі найбільшої кіностудії Східної Європи FILM.UA.

Проект ініційовано корейською стороною, підтримку у виробництві і консультуванні здійснює FILM.UA Group, наданням допомоги в розробці креативної концепції і продюсуванням зйомок пілота проекту в рамках групи компаній займається продакшн хаус Signal Red.