Створюємо відео ролики для соцмереж

Розказуємо, як зробити відео ролик для соцмереж

Зазвичай, клієнт хоче зняти ролик, який буде однаково ефективний в усіх медіа. Але так не буває. Практика підтверджує, що розробка креативів, заточених під конкретне медіа, і їх продумана адаптація, а не просто обрізка, приносять значно більший відгук у аудиторії.

Споживання контенту на різних девайсах відрізняється. 

Так, 30-секундний ролик може в повній мірі широко розкрити повідомлення бренда, але у 15-секундних роликів показник переглядів значно вище при порівняно невеликій втраті сенсу: в середньому 45% проти 25%. Якщо для ТБ та перегляду з ПК користувач ще згоден дивитися класичну 30-секундну рекламу, то в мобайлі такий формат ролика не працює.

У вас є лише перші три секунди

Аудиторія ТБ примусово дивиться весь ролик, і кульмінація подій в кінці може бути виправдана. Але якщо брендове повідомлення буде в кінці довгого ролика на смартфоні, то аудиторія його, швидше за все, і не побачить. Адже 47% цінності відео на мобільних пристроях доноситься в перші три секунди, а в перші десять секунд – 74%, після чого увагу стрімко знижується. Давайте не втрачати його і чіпляти користувача уже з першої секунди!

Мобільне споживання стає швидким, частим і нелінійним. Воно не сфокусовано в одному місці і весь час перемикається між девайсами. Наприклад, за даними Facebook, близько мільйона чоловік перемикають свою увагу на стрічку в Facebook під час кожного рекламного блоку на ТБ.

У стрічці новин теж є свої правила споживання відео

Середній час контакту в мобільній стрічці становить всього 1,7 сек. проти 2,5 сек. в стрічці ПК. При цьому лише чверть секунди користувачеві досить, щоб зрозуміти, чи цікавий йому цей конкретний контент або пора скролити далі. Тому початок ролика в стрічці має бути захоплюючим. Плюс укорочена версія ролика при схожій кількості переглядів залучає до 4 (!) разів ефективніше.

Порівняйте наступні два відео. Яке з них ви б швидше проскролили?

Вертикальний контент і яскраві елементи

Горизонтальний формат залиште для ПК. Щоб користувачеві не доводилося перевертати смартфон для занурення в деталі і атмосферу відео, краще використовувати співвідношення сторін 4: 5 для Instagram і 2:3 для Facebook.

Більше несподіванок, контрасту і великих елементів в кадрі. За даними YouTube, ефективність відео вище, якщо наповнювати екран великими планами відразу, показувати обличчя якомога раніше, бренд пересувати в перші секунди і дотримуватися Heartbeat-моделі для сюжету відео. І знову найцікавіше для глядача має бути на початку. Start high!

Наприклад, 10-секундний ролик Bose наповнений динамікою, завдяки якій його хочеться дивитися не відриваючись, а бренд абсолютно нативної інтегрований з перших секунд.

Висновок

Отже, створюємо відео ролики для соцмереж правильно. Для цього важливо:

  • закладати в кошторис розробку окремого відео, чітко заточеного під різні точки доступу в Інтернеті;
  • або робити якісну адаптацію ТВ-ролика під особливості споживання контенту в Інтернеті.