Спортивний відеоконтент та його особливості

Сьогодні розповідаємо про спортивний відеоконтент

За кілька років залишиться тільки два типи контенту, які будуть споживатися масовою аудиторією в режимі реального часу: новинний і спортивний. Для спортивної індустрії це означає необхідність пошуку нових моделей відносин зі споживачем.

Спортивний відеоконтент

Спортивна індустрія вже зараз стає великою ареною для суперництва все більшої кількості гравців, багато з яких приходять в спорт з галузей, не завжди на перший погляд пов’язаних з ним.

Такі технологічні гіганти, як Amazon або Facebook, почали інвестувати в спортивний напрямок лише в минулому році, але вже мають всі шанси стати серйозним конкурентом TV.

У 2017 році Amazon витратив близько $ 4,4 млрд на виробництво відеоконтенту для власної стрімінговой платформи Amazon Video, а зараз обговорює з Disney можливість покупки 22 каналів зі спортивними трансляціями c оціночною вартістю близько $ 29 млрд.

Виникає логічне запитання: навіщо онлайн-ритейлеру інвестувати в відеоконтент? Відповідь проста: передплатники відеотрансляцій не тільки платять за перегляд контенту, але і приєднуються до Amazon Prime – власною програмою лояльності Amazon, в рамках якої вони витрачають на покупки товарів в два рази більше, ніж ті, хто не користується системою. Ця модель монетизації при роботі з ексклюзивним спортивним контентом приносить Amazon додатковий заробіток.

Серед інших цікавих гравців – Twitter, для якого спортивний контент став важливою частиною стратегії, і Dazn – стрімінговий сервіс, який тільки за минулий рік створив близько восьми тисяч одиниць спортивного контенту. 

Не варто забувати і про «темних конячок»: YouTube TV і Apple. Перший володіє ексклюзивними правами на трансляцію декількох матчів команди MLS (Major League Soccer, США). Apple же оголосила, що інвестує близько мільярда доларів до власної стрімінговий сервіс, який має всі шанси стати успішним на спортивному ринку.

ТЕХНОЛОГІЇ

Жоден бізнес, тим більше спортивний, сьогодні не може існувати на рівні відчуттів або індивідуального сприйняття того, що повинно спрацювати.

Сучасні технології дозволяють побудувати такі стратегії комунікації з глядачами, які враховують індивідуальні вподобання уболівальників.

У цій ситуації точні вимірювання стають одним з головних аргументів при прийнятті рішень.

Наприклад, футбольний клуб Manchester City розмістив WiFi-роутери на стадіоні і створив карти з радіомітками (RFID), які в реальному часі зчитували інформацію про пересування вболівальників по стадіону і передавали їх в CRM-базу, пов’язану з особистим кабінетом кожного відвідувача матчу. Це дало Manchester City розуміння того, як переміщаються вболівальники на стадіоні і дозволило поліпшити досвід відвідування стадіону: фудкорти і зони для дітей перенесли в оптимальні локації, а 45 000 відвідувачів змогли потрапити на стадіон зі швидкістю 1200 осіб на хвилину.

СПОЖИВАЧІ

Найцікавіший виклик майбутнього – це побудова відносин зі споживачами. Дослідження говорять про те, що сучасна людина втрачає здатність концентруватися. Важливу роль в цьому зіграв розвиток соціальних медіа – головного феномена XXI століття. Вони повністю змінили звички користувачів, їх інтереси і канали споживання контенту.

Тепер і правовласникам, і платформам доводиться боротися за увагу глядача.

Як знайти свого споживача і через які канали комунікації вести з ним діалог компаніям, що працюють на стику спорту і технологій? Цікаву відповідь на це питання знайшли організатори кампанії This Girl Can в Великобританії. Щоб мотивувати жінок більше займатися спортом і вести здоровий спосіб життя, вони стали співпрацювати з музичним сервісом Spotify. Спочатку визначили жінок, які в минулому місяці припинили слухати плейлисти для тренувань, а потім відправили їм рекламу кампанії This Girl Can. Половина з тих, хто побачив рекламу, зайшли на сайт і прочитали подробиці. Як наслідок, 59% з них відновили тренування.

МОДЕЛЬ D2C

Модель Direct to Consumer (безпосередньо споживачеві) – феномен на сучасному ринку. Вона дозволяє правовласникам краще монетизувати контент, так як прибуток від реалізації трансляцій повністю залишається у нього. Самостійне виробництво і стрімінг контенту дозволяє контролювати, що відбувається з вашими трансляціями і вкладеннями, а значить правовласник стає краще захищений від ризиків. Найвідоміший приклад – Netflix.

Модель D2C дозволяє збирати дані про уболівальників, щоб виробляти більш якісний контент і вибудовувати діалог в найбільш ефективних каналах комунікацій.

The National Football League (NFL) – найуспішніша ліга в світі з фінансової точки зору – яскравий приклад того, як вже зараз права розподіляються між каналами комунікації та дистрибуції. Право мовлення, вартістю 60 млн доларів за матч, отримали телеканали Fox і CBS, де вболівальники можуть дивитися деякі матчі безкоштовно.

Спортивний відеоконтент

Телеканал NBC пропонує доступ до певних матчів в рамках платної підписки. Власний сайт NFL відкриває уболівальникам прямий доступ до трансляцій. А крім цього існує окремий пакет прав для мобільного провайдера Verizon і OTT Amazon, в минулому році заплатили близько 50 млн доларів за право трансляції.

ВИСНОВОК

Все це говорить про те, що піраміда важливості прав трансляції, швидше за все, буде зміщуватися від ТБ в сторону власних каналів і платформ, яким можна віддати частину цих прав.

Гравці ринку визнають, що в довгостроковій перспективі майбутнє спорту знаходиться в комерційній моделі. А технології та звички споживачів стають основними двигунами змін в індустрії спорту.