Серіал “Ігри престолів” як трансмедійний проект

Ігри престолів вже завтра

Ігри престолів вже завтра

Вже завтра відбудеться прем’єра нового сезону культового серіалу “Гра престолів”. Користуючись цією нагодою, буде корисно згадати історію просування цього серіалу, як трансмедійного проекту.

Що таке трансмедійний проект

Трансмедійная історія – це історія, яка існує одночасно на декількох медійних платформах і розповідається за допомогою декількох інструментів.

Сьогодні трансмедійнимі називають два різних за масштабністю типу проектів, тому продюсер Андреа Філліпс (Andrea Phillips) у своїй книзі, присвяченій трансмедійному сторітеллінгу, дає два підходи до визначення Трансмедіа: підхід Західного і Східного узбережжя (США).

Транс медійний сторітеллінг Гри престолів

Умовно, на Західному узбережжі трансмедійнимі називаються великі франшизні історії, в яких шматочки сюжету розподілені між різними платформами: фільмом, коміксом, відеогрою. Історії в кожній з частин самодостатні, а разом становлять Всесвіт історії. Наприклад, “Всесвіт Зоряних воєн” або “Всесвіт Бетмена” – це сукупність всіх книг, коміксів і фільмів про цей світ, в якому всі події відбуваються в якійсь паралельній або альтернативній реальності за своїми законами і в своїй суворій хронології.

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО: Когнітивні технології у кіноіндустрії: Світ юрського періоду

Трансмедіа Східного узбережжя більше орієнтовані на інтернет-платформи і інтерактивність, і по суті ближче до незалежного, авторського та документального кіно, ніж до кіно Голівуду. За формою вони більше схожі на інтерактивні інтернет-платформи, ніж на кіно.

Трансмедійну розповідь влаштовано так, що пов’язані між собою елементи історії певним чином розподілені між різними медіаканалах з метою створення єдиного і програмованого переживання історії. В ідеалі кожне медіа робить власний унікальний внесок в розвиток історії

Генрі Дженкінс, культуролог і теоретик нових медіа

Фраза “програмоване переживання історії” – ключ до розуміння того, навіщо потрібні Трансмедіа і що за їх допомогою намагаються зробити автори: провести на людину дуже сильне враження, зачепити його увагу в неконтрольованому контент-потоці.

Проект The Maester’s Path

Для занурення в світ шоу “Ігри престолів” агентство Сampfire розробило
трансмедійний проект The Maester’s Path

Ігри престолів - занурення у Всесвіт

Як концепт були взяті п’ять людських почуттів: нюх, слух, зір, дотик і смак. Через ці почуття світ Вестерос повинен був відкритися за п’ять тижнів і для фанатів історії, і для тих, хто знайомиться з цим світом вперше. Раз в тиждень команда відкривала нову частину квесту.

Відчути запах світу Вестероса

Вибрані командою блогери і шанувальники книги отримали скриньки, зроблені в стилі “Гри престолів”, в якій були зібрані зразки запахів з різних королівств і інструкція по їх змішуванню.

Почути світ Вестероса

Щоб почути світ Вестероса, був створений онлайн-квест у вигляді звукової 3D-карти. Ми потрапляємо в таверну, рухаючись по якій, можемо чути розмови її відвідувачів і автентичні звуки вигаданого світу: музику, дзвін монет, стукіт посуду.

Побачити світ Вестероса

Вестерос - Гра престолів

Зір було реалізовано через онлайн-подорож за ключовою локації світу і серіалу – Стіні, яка відділяє північне королівство і весь Вестерос від диких земель і жахів Зими.

Відчути світ Вестероса

Щоб передати відчуття від перебування в Вестеросі, агентство випустило погодне додаток, яке поряд з погодою в вашому регіоні показувало погоду в кожному з семи королівств.

Спробувати світ Вестроса на смак

Гра престолів - спробувати смак Вестероса на смак

Докладні гастрономічні описи в книзі дозволили випустити окрему книгу рецептів. З її допомогою найнятий зоряний кухар Том Коліккіо і його команда відтворили страви семи королівств, які можна було спробувати прямо на вулицях Нью-Йорка і Лос-Анджелеса, по яких роз’їжджав продуктовий вагончик. Адреси, за якими можна було знайти вагончик, разом з відео-превью від кухаря, отримували фоловери шоу в твіттері і Фейсбук.

Крім того, що це крута офлайн пригода, це ще й приголомшлива можливість для фанатів познайомитися між собою та поспілкуватися в довжелезних чергах.

Гра престолів - транс медійний квест

Крім п’яти основних квестів, сайт The Maester’s Path включав в себе серію головоломок-ігор з міфології світу. За рішення кожної гравець отримував доступ до ексклюзивних превью і стікера, що символізує ланку, яку за сюжетом книги мейстер (мікс жерця і радника при правителях) отримував за нове освоєне знання. Кожним своїм досягненням користувачі, звичайно, могли ділиться в соціальних мережах.

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО: Чому веб-серіали – це контент майбутнього

Сьомий сезон серіалу

Гра престолів - сьомий сезон

Сьомий сезон серіалу буде складатися з семи серій. Показ сезону почнеться пізніше, ніж зазвичай, – 16 липень 2017 року. Це пов’язано з тим, що в світі серіалу настала зима, а тому і зйомки відбулися пізніше, як тільки змінилася погода.

Ще в квітні 2016 року виконавчі продюсери серіалу Девід Беніофф і Ден Вайс в ексклюзивному інтерв’ю журналу Variety заявили, що після показу по ТБ шостого сезону “Ігри престолів” будуть зняті ще 13 серій – сім для сьомого сезону і шість для восьмого, який, можливо, стане останнім.

Ігри престолів - за лаштунками

“Ми заходимо на останнє коло, – каже Беніофф. – Поки що ми будуємо припущення, остаточно ще нічого не вирішено. Але ми прагнемо до фіналу”.

Події серіалу вже обігнали аналогічні сюжетні лінії опублікованих на даний момент книг серії “Пісня льоду і полум’я”, тому сюжет сьомого сезону, як і в шостому, буде базуватися на чорнових варіантах кних, які ще не вийшли, консультаціях Джорджа Мартіна і власних сюжетних напрацюваннях авторів серіалу.