Сценарій комедійного фільму – майстер-клас Олександра Володарського

Як писати смішно і дотепно. Майстер-клас Олександра Володарського

31-го травня відбудеться майстер-клас Олександра Володарського “Сценарій комедійного фільму”.

Писати смішно – важко. Сценарист, який вміє жартувати на папері, завжди має перевагу перед тим, яким це здається складним.

Так що ж робити, щоб навчитися писати комедію?

Про це ви дізнаєтесь на майстер-класі Олександра Володарського

“СЦЕНАРІЙ КОМЕДІЙНОГО ФІЛЬМУ”

Майстер-клас Олександра Володарського

Складність написання комедійного сценарію

Комедія – найскладніший драматургічний жанр. І навіть якщо ви відмінно конструюєте жарти, не факт, що у вас вийде перенести їх в сценарій.

Перед сценаристом комедії стоїть складніше завдання. Його буде оцінювати непроста аудиторія: агенти, продюсери, редактори – вони не прощають помилок.

Потрібно змусити читача сміятися з першої сторінки – особливо важлива найперша сторінка – оскільки, якщо йому сподобається, то він прочитає і другу. І якщо ви продовжите смішити читача до кінця першого акту, то, швидше за все, він прочитає сценарій до кінця. Звичайно, якщо історія не підкачала.

Поради сценаристам-початківцям

Нехай на кожній сторінці буде по одному гарному жарту. І нехай це буде не просто дотепний стьоб або смішна поведінка героїв. Це має бути вибух сміху. І смішно має бути не тільки вам, але і іншим. Ви ж даєте комусь почитати сценарій, вірно?

Ретельно вивіряйте структуру вашої історії. Поворотні точки кожного акту повинні бути якомога більш інтригуючими, щоб утримувати інтерес аудиторії до кінця. Не треба просто ковзати по інерції у другій частині сценарію.

Переконайтеся, що в кожній сцені присутня комедійна висока точка у відносинах героїв (character-based high point) і драматургічна висока точка (сюжетний поворот / story beat), які ускладнюють сюжет, бажано в смішному напрямку.

Сценарій комедійного фільму

Нехай у кожного героя буде різний словниковий запас і ритм мови. Це можна перевірити читанням вголос. Сподіваюся, ви читаєте сценарій вголос?

Переконайтеся, що у ваших персонажів, принаймні у головних, є різнобічні риси характеру, а також певні якості, які призводять до саме таких дій цього героя.

Ще раз пильно вдивіться в структуру. Може десь можна додати ще поворот або збільшити напругу? Скільки поворотів сюжету в першій частині? У другий? Чи є кожен поворот реальним кроком вперед? Чого б ще можна підкинути в вогонь? Комедію рухають загострення і незвичайний масштаб.

І ще раз пройдіться по начеркам. Спробуйте додати хоча б ще один жарт в кожну сцену.

Ви будете сміятися, але перегорніть сценарій ще раз. Спробуйте додати ще по одній жарті на кожну сторінку. Якщо у вас є дотепні друзі, попросіть їх допомогти. Це не шахрайство, це те, чим в Голлівуді займаються всі, хто пише пілот комедійного сценарію.