Когнітивні технології у кіноіндустрії: Світ юрського періоду

Кіно і когнітивні технології

Світова прем’єра чергової частини саги про динозаврів “Світ Юрського періоду” запланована на 22 червня 2018 ріку. Але наскільки нетерпляче глядачі в усьому світі очікують виходу цього блокбастеру в кінотеатрах? І че зможе чергова частина цієї саги побити касові собори попередніх частин? Когнітивні технології дозволили продюсерам фільму отримати відповіді на ці питання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чого хоче глядач? Методи дослідження інтересів глядацької аудиторії

Когнітивні технології у кіноіндустрії: Світ юрського періоду

Когнітивні рішення від IBM

Компанія IBM – лідер в області когнитивних технологій – дала можливість творцям фільму дізнатись про перспективи кінопроекту серед глядачів. Завдяки співпраці компаній IBM і Twitter, команда фахівців, за допомогою аналітичного продукту Watson Analytics проаналізувала сотні тисяч твітів у соціальній мережі.

Для підключення баз даних Twitter до Watson був використаний інструмент Twitter Data Connector. При цьому аналізувалися тільки дані з хештегом #jurassicworld. Період часу, за який бралися твіти – з 1 січня по 1 квітня цього року.

Когнітивні технології

Результати обробки вийшли досить цікавими.

Зокрема, виявилося, що найбільше твітів про цей фільм відправили глядачі з Чилі. Жінки публікували повідомлення про “Світ Юрського період” частіше, ніж чоловіки, а в Португалії – опубліковано максимальне число як позитивних, так і негативних твітів.

Когнітивні технології у Кіноіндустрії

На кожен із запитів творців фільму система когнитивної аналітики дала чітку відповідь у вигляді докладного звіту з графіками і діаграмами. Серед отриманих результатів, варто виділити наступні:

  • Число відгуків про фільм від глядачів з Монголії лише трохи поступається кількості #jurassicworld твітів з Чилі;
  • У березні жінки більш позитивно відгукувалися про фільм, ніж в квітні;
  • В цілому, очікування глядачів щодо майбутнього фільму є позитивними;
  • Очікування глядачів з України були, переважно, нейтральними (мова йде про твіти українською мовою);
  • Загальна кількість #jurassicworld твітів зростала в останні п’ять днів місяця.

Така активність може бути викликана збільшенням тізерів до Jurassic World на сторінці фільму в Tumblr.

Дані, отримані дослідниками, можуть виявитися корисними для майбутніх релізів фільму в інших країнах. Можливо, прем’єру варто влаштувати на момент, коли кількість позитивних твітів буде максимальною?

Когнитивні технології в Україні

Наш продакшен тісно співпрацює з українським стартапом FinIQ, який активно впроваджує в Україні когнітивні технології. Вже наприкінці травня ми оприлюднемо результати спільних досліджень в області української кіноіндустрії, отримані за допомогою аналітичних інструментів компанії FinIQ.