Чому веб-серіали – це контент майбутнього

Ви дивитесь веб-серіали? Попри те, що формат web-series стає дедалі популярнішим у світі, в Україні ця ніша залишається практично неосвоєною. Складність полягає в тому, що при високих вимогах аудиторії до якості контенту, бюджет виробництва, який би окупився, залишається досить низьким.

А тим часом, перегляд відео онлайн є однією з найпопулярніших активностей серед українців.

Чому веб-серіали - це контент майбутнього

49% дивиться онлайн-відео щодня, а 29% – мінімум раз на тиждень. При цьому серед молодого покоління цифри ще вищі: щодня онлайн-відео дивиться 71% українських інтернет-користувачів у віці до 35 років, а число молодих українців, які дивляться відео в інтернеті щонайменше раз на тиждень, становить вже 92%.

Неймовірні пригоди Пітера і Гаррі – розробляємо новий веб-серіал

Чому знімати веб-серіали вигідно

Є кілька основних причин:

  • Відносно невеликий бюджет
  • Швидке виробництво
  • Велика аудиторія
  • Легка дистрибуція
  • Миттєвий зворотній зв’язок
  • Швидка окупність
  • Легка інтеграція бренду спонсора

Веб-серіали: основна аудиторія

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО: Методи дослідження інтересів глядацької аудиторії

Ще однією перевагою цього контенту є його універсальність. Його можна не тільки викладати в Інтернет, але і показувати, наприклад, під час інших тривалих подорожей на авіалініях, чи автобусах, в ресторанах, в торгових мережах і спортивних комплексах. Воно також може служити заставками і перебивками для каналів класичного або кабельного телебачення. Таким чином, один раз створюючи контент, ви можете монетизувати його на різних платформах.

Легкий доступ до необмеженої аудиторії

Веб-серіали на YouTube

Тільки уявіть: перегляд YouTube – щорічно зростає на 50%. Щохвилини на цю платформу завантажується 400 годин відео. І майже 1 млрд. відвідувачів на місяць. Або Netflix. Це майже 100 млн. передплатників.

Сьогодні мене, як продюсера, вже не хвилює ні дистриб’ютор, ні телеканал, ні фестиваль. Всі ці інструменти входу в елітарну кінотусовку починають зливатися. Мене, як продюсера, хвилює тільки аудиторія і її монетизація. Якщо у мене є аудиторія, я розумію як її монетизувати

Alex Krol

 

Веб-серіали і фестивалі

Веб-серіали: фестивальна історія

Попри це, існує велика кількість фестивалів, створених спеціально для веб-серіалів. Серед найбільших: New Media Film Festival, Los Angeles Web Fest, Melbourne Web Fest, London Web Fest, Vancouver Web Fest, Rome Web Fest, Miami Web Fest, SF Web Fest, Rio Web Fest, Webfest Berlin

Провідні світові кіностудії долучаються до виробництва веб-контенту

Веб-серіали: нове сприйняття контенту

Попри те, що телебачення, в своєму класичному вигляді, продовжує успішно існувати, спосіб донесення контенту до споживача суттєво змінився. Більше того, зазнало змін і сприйняття глядачем інформації. Сьогодні глядачі не тільки дивляться телевізор, а й паралельно використовують другий екран – планшет, смартфон, ноутбук.

Згідно з останніми дослідженнями, чим більше екранів відкрито, тим більше середній час перегляду на кожному з них. Це відбилося на пропозиціях від виробників контенту світового масштабу – запускаються окремі мобільні платформи з серіалами для смартфонів, додатки, передбачені для паралельного використання під час перегляду основного контенту на ТБ. І цей напрямок вкладаються чималі кошти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Когнітивні технології у кіноіндустрії