Чому брендам варто спонсорувати кіберспорт

Вирішили розповісти про переваги для брендів від спонсорства кіберспортивних шоу

Кіберспорт в цифрах

Кіберспорт – перспективна і динамічна індустрія. Згідно з дослідженнями NewZoo, в 2018 році ринок кіберспорту зріс на 38%, досягнувши $905 млн. За прогнозами, до 2021 року світовий ринок esport досягне позначки $1,65 млрд, з яких $1,4 млрд складуть прямі інвестиції брендів.

кіберспорт в цифрах

Аудиторія кіберспорту

За даними того ж таки NewZoo, в 2018 році світова кіберспортивна аудиторія склала 395 млн, і має зрости майже вдвічі до 2020 року. В Україні кіберспорт дивиться майже 4 млн осіб, а темпи зростання аудиторії становлять 26%.

Аудиторія кіберспорту

Ось 10 вагомих причин чому аудиторія esport має бути важливою для брендів:

 1. 97,8% вдячні брендам, які інвестують в кіберспорт
 2. 56,2% оберуть продукцію брендів, які підтримують кіберспорт
 3. 82,3% хотіли б використовувати ту ж техніку (комп’ютери, клавіатури, миші, навушники і т.д.), що і професійні кіберспортсмени
 4. 82,6% роблять покупки онлайн
 5. 62,9% користуються службами доставки їжі
 6. 71% хоча б раз побували в тренажерному залі за останній рік
 7. 78,1% хоча б раз за останні кілька років пили енергетичний напій
 8. 63,45% часто харчуються в фастфуді
 9. 90,9% не збираються брати кредит
 10. 49,7% збирається придбати автомобіль протягом найближчих 3-5 років

 Найбільш розповсюджені спонсорські прояви в кіберспорті

 • Футболки с логотипом бренда
 • Оверлей в стрімах на Twitch та YouTube
 • Інтегрований банер
 • Брендированный контент та прихована реклама в стрімах
 • Інтеграція в кіберспортивні шоу

Про останній вид поговоримо більш детально, тому що наш продакшен саме займається розробкою кіберспортивних реаліті-шоу.

Чому саме кіберспортивні шоу?

Кіберспортивні шоу мають дві важливі особливості:

 1. Молода аудитория: 18-35 лет (із цим все зрозуміло);
 2. Можливість адекватно оцінювати спонсорські вкладання (про це більш детально)

Аналітика

Значною перевагою онлайн-шоу є те, що вони дозволяють з великою зручністю і швидкістю відстежувати аудиторію. Охоплення телепрограми можна виміряти тільки через рейтинг і частку від загальної кількості глядачів, що не завжди відповідає абсолютним цифрам і не дає повної картини. 

Онлайн-шоу, навпаки, володіє функціоналом, який дозволяє вивантажити не тільки кількісну аналітику, наприклад, показати точне число унікальних глядачів. Але і отримати якісну аналітику: вік, стать глядачів, відстежити глибину перегляду (час, який користувач витратив на перегляд одного ролика). Крім того, можна порахувати не тільки перегляди, а й так звані огляди, коли користувач відкриває сюжет через час після його публікації чи трансляції. Якщо шоу транслюються в прямому ефірі, за кількістю глядачів можна стежити в реальному часі.

Залученість аудиторії

Формат інтеграції сам по собі передбачає велику залученість, тому що глядач не втрачає інтерес до подій, як це відбувається під час стандартної реклами. Ступінь утримання аудиторії в інтеграції на телебаченні теж досить висока, але цей формат реклами там зустрічається набагато рідше. 

Крім того, онлайн-шоу підтримують більш високу ступінь залученості глядачів завдяки можливості залишати коментарі. Люди можуть дивитися сюжет і відразу ж обговорювати те, що відбувається в режимі онлан. Такого інструменту у телебачення немає. 

Онлайн-шоу дозволяють інтегрувати розміщення промокодом, що забезпечує додатковий контакт глядача з брендом в реальному житті, а не тільки на екрані.

Вартість

Інтеграція в онлайн-шоу значно дешевше реклами на телебаченні при аналогічному форматі і якості контакту бренду з аудиторією. Ціни на ТВ-рекламу продовжують рости. При цьому великі бренди і рекламодавці вже зараз перерозподіляють свої рекламні бюджети на користь Інтернету. Наприклад, в минулому році Coca-Cola не потрапила в ТОП-20 рекламодавців на ТБ саме тому, що стала більше вкладатися в digital.

Тож, не будьте нубами – інтегруйте свій бренд в кіберспортивні шоу!